TP25

Drukuj
Kategoria: Trasy

Trasa piesza 25 km

Długość w wariancie budowniczego 28,5 km

Przewyższenie: 1200 m

Liczba PK: 26

Cztery rodzaje PK:
- klasyczne PK z lampionami i perforatorami;
- pytania – odpowiedź na pytanie znajduje się w miejscu oznaczonym na mapie np. na tablicy informacyjnej, na mapie oznaczone P w indeksie;
- zadania logiczne – 3 punkty będzie można zdobyć za rozwiązanie łamigłówek, połączone są z konkretnym PK (Z w indeksie);
- 3 punkty ukryte – nie są zaznaczone na mapie, wskazówki jak do nich dotrzec znajdziecie na innym PK z *

Kolejność zaliczania PK dowolna.

Specyfika: góry, drogi asfaltowe, drogi szutrowe, drogi leśne i polne

Punkt żywieniowy w mniej więcej połowie dystansu.

Mapa: Zawodnicy dostaną mapę A4 w skali 1:50 000 oraz książeczkę z pytaniami i zadaniami logicznym; mapa Compass, miejscami zaktualizowana.

Budowniczy Kamila Chrząstowska

Opis: Trasa jest łatwiejsza nawigacyjne niż TP50, przeprowadzona w formie matematyczno-przygodowego rajdu na orientację. Przebiega przez interesujące krajoznawczo atrakcje regionu oraz piękne punkty widokowe. Cała trasa jest przebieżna. Punkty zazwyczaj ulokowane są w pobliżu ścieżek, stąd też nawet niewprawieni z mapą i kompasem zawodnicy powinni sobie poradzić. Ponad połowa punktów to standardowe punkty kontrolne, na których obecność potwierdzamy za pomocą perforatora. 3 punkty są punktami ukrytymi tzn. nie są zaznaczone na mapie, a ich lokalizację (za pomocą wskazówki lub dodatkowej mapy) poznamy odwiedzając inny punkt kontrolny. 3 punkty można zdobyć za rozwiązanie zadań logicznych. Pozostałe punkty kontrolne zalicza się odpowiadając na pytanie, na które odpowiedź można znaleźć na samym punkcie kontrolnym. Brak punktów stowarzyszonych.

Buy cheap web hosting service where fatcow web hosting review will give you advices and please read bluehost review for more hosting information.
Copyright © 2024 Mordownik. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Free Joomla Templates designed by Web Hosting Top