Charakterystyka tras

Drukuj
Kategoria: 2022

Charakterystyka tras:

Trasa piesza 50 km:

Długość w wariancie budowniczego 49 km.

Przewyższenie: 2350 m.

Liczba PK: 18

Kolejność zaliczania PK dowolna.

Specyfika: Góry, lasy, drogi, ścieżki, błoto, kamienie, zarośla, gęstwiny.

Punkt żywieniowy ok. połowy dystansu: na punkcie woda, banany i ciastka.

Mapa: A3 Compass, częściowo zaktualizowana, skala 1:50 000, dodatkowo niektóre PK mają rozjaśnienia lidar, bez podania skali.

Budowniczy Jan Lenczowski

Opis:

Trasa piesza 50 km, jest trudna fizycznie i nawigacyjnie. Została przygotowana dla osób, które chcą zmierzyć się z przeciwnościami. Jak zwykle nie zabraknie stromych podjeść i zejść, wąwozów, szczytów, pokrzyw i gęstych krzaków. Nagrodą za wysiłek będą widokowe przeloty i ciekawe miejsca. W tym roku intencją budowniczego było obniżyć nieco trudność w stosunku do ostatnich lat, czy to się udało, ocenią sami uczestnicy. 

 

Trasa rowerowa 100 km:

Długość w wariancie budowniczego 95 km.

Przewyższenie: 2800 m.

Liczba PK: 23

Na punktach lampiony i perforatory. Kolejność zaliczania PK dowolna.

Specyfika: Góry, drogi asfaltowe, drogi szutrowe, drogi leśne i polne.

2 punkty żywieniowe. Na punktach woda, banany i ciastka.

Startujący na trasie rowerowej dostaną 2 mapy A3 w skali 1:50 000.

Mapy Compass, miejscami zaktualizowane.

Budowniczy Jan Lenczowski

Opis: Trasa rowerowa będzie miała wiele różnych wariantów przejazdu, krótsze warianty będą wymagały pchania roweru po stromych, żwirowych drogach górskich. Dłuższe warianty pozwolą podjechać prawie wszędzie, warto będzie dobrze przestudiować poziomice. Ze względu na tendencje do asfaltowania w ostatnich latach i specyfikę okolicy, trasa będzie w przeważającej części prowadziła po drogach asfaltowych i betonowych. Znajdą się oczywiście odcinki po drogach leśnych, szutrowych i polnych. Praktycznie wszystkie PK można będzie podbić nie oddalając się od roweru więcej niż na 30 metrów. Wyjątkiem będzie wejście na wieżę widokową, ostatecznie można wnieść rower po schodach, albo przywiązać lockerem u podstawy wieży.

 

 

Trasa rowerowa 50 km:

Długość w wariancie budowniczego 55 km.

Przewyższenie: 1400 m.

Liczba PK: 14

Na punktach lampiony i perforatory. Kolejność zaliczania PK dowolna.

Specyfika: Góry, drogi asfaltowe, drogi szutrowe, drogi leśne i polne.

1 lub 2 punkt żywieniowe. Na punktach woda, banany i ciastka.

Startujący na trasie rowerowej dostaną 2 mapy A3 w skali 1:50 000.

Mapy Compass, miejscami zaktualizowane.

Budowniczy Jan Lenczowski

Opis: Trasa rowerowa 50 km będzie korzystała z tych samych map co trasa 100 km. Uczestnicy krótszej trasy będą mogli wybrać sobie 14 z 23 PK do odwiedzenia, jednak jeden z dwóch punktów wyznaczonych przez budowniczego będzie obowiązkowy, z tego względu trasa będzie miała wiele różnych wariantów przejazdu, krótsze warianty będą miały więcej przewyższeń, dłuższe warianty pozwolą podjechać prawie wszędzie, warto będzie dobrze przestudiować poziomice. Ze względu na tendencje do asfaltowania w ostatnich latach i specyfikę okolicy, trasa będzie w przeważającej części prowadziła po drogach asfaltowych i betonowych. Znajdą się oczywiście odcinki po drogach leśnych, szutrowych i polnych. Praktycznie wszystkie PK można będzie podbić nie oddalając się od roweru więcej niż na 30 metrów. Wyjątkiem będzie wejście na wieżę widokową, ostatecznie można wnieść rower po schodach, albo przywiązać lockerem (nie dostarczamy) u podstawy wieży.

 

 

Trasa TP25 - łatwiejsza nawigacyjne niż TP50, przeprowadzona w formie matematyczno-przygodowego rajdu na orientację. Przebiega przez interesujące krajoznawczo atrakcje regionu oraz piękne punkty widokowe. Cała trasa za wyjątkiem kilku stromych podejść jest przebieżna. Suma przewyższeń w wariancie optymalnym wynosi 1350m, natomiast długość trasy ok. 27km, a bufet zlokalizowany jest w 1/3 lub 2/3 trasy. Punkty zazwyczaj ulokowane są w pobliżu ścieżek, stąd też nawet niewprawieni z mapą i kompasem zawodnicy powinni sobie poradzić. Do zdobycia są 24 punktów. Aby ukończyć zawody nie trzeba zdobywać kompletu punktów - zawodnicy sami decydują, które cztery punkty pominą. Minimum niezbędnym do ukończenia trasy jest zdobycie 20 punktów. Ponad połowa punktów to standardowe punkty kontrolne, na których obecność potwierdzamy za pomocą perforatora. Z czego 3 punkty są punktami ukrytymi tzn. nie są zaznaczone na mapie, a ich lokalizację (za pomocą wskazówki lub dodatkowej mapy) poznamy odwiedzając inny punkt kontrolny. 3 punkty można zdobyć za rozwiązanie zadań logicznych. Pozostałe punkty kontrolne zalicza się odpowiadając na pytanie, na które odpowiedź można znaleźć na samym punkcie kontrolnym. Brak punktów stowarzyszonych. Na trasie mogą się również pojawić zadania specjalne. (budowniczy Kamila Chrząstowska)

Trasa rodzinna - trasa piesza rekreacyjna, dedykowana rodzicom z dziećmi. Prosta nawigacja, dopuszczalne jest użycie GPSu. Długość trasy to około 10km. Kolejność zdobywania punktów dowolna. Na mapie umieszczono kilkanaście punktów, jednak aby ukończyć trasę wystarczy zdobyć minimum 10 punktów. Ci, którzy chcą się bawić jak najdłużej, mogą zdobyć wszystkie punkty kontrolne. Oprócz tradycyjnych punktów z lampionami i perforatorami pojawią się zagadki, zadania logiczne, pytania wiedzowe oraz punkty ukryte. Na mecie na najmłodszych uczestników czeka zadanie specjalne oraz 5 voucherów na konne przejażdżki do wylosowania podczas loterii. Bufet to jeden z najdalej oddalonych punktów od bazy (wspólny z TP25, nie jest obowiązkowym punktem do ukończenia trasy). / (budowniczy Kamila Chrząstowska)

 

Buy cheap web hosting service where fatcow web hosting review will give you advices and please read bluehost review for more hosting information.
Copyright © 2023 Mordownik. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Free Joomla Templates designed by Web Hosting Top