Charakterystyka tras

Drukuj
Kategoria: 2021

Charakterystyka tras

Trasa TP50 - wymagająca fizycznie i nawigacyjnie. Mapa topograficzna 1:50 000, stara, rastrowa +  rozjaśnienia Lidar. Punkty kontrolne ulokowane często poza ścieżkami w wąwozach i na rozmaitych formach terenowych. Na punktach lampiony i perforatory. 18 PK. Dowolna kolejność zaliczania PK - scorelauf. Limit trasy 14 h, wariant optymalny około 50 km i 2000 m przewyższeń. W terenie względnie gęsta sieć dróg i ścieżek. Lasy, łąki, tereny podmokłe. Jeden punkt żywieniowy w 1/3 lub 2/3 trasy. (budowniczy Jan Lenczowski)

Trasa TP25 - łatwiejsza nawigacyjne niż TP50, przeprowadzona w formie matematyczno-przygodowego rajdu na orientację. Przebiega przez interesujące krajoznawczo atrakcje regionu. Teren dość wymagający (spore przewyższenia, obszary podmokłe). Rozbudowana sieć dróg oraz ścieżek w okolicy Sułkowic-Bolęciny. Do zdobycia jest ponad 20 punktów. Aby ukończyć zawody nie trzeba zdobywać kompletu punktów - zawodnicy sami decydują, które trzy punkty pominą. Ponad połowa punktów to standardowe punkty kontrolne, na których obecność potwierdzamy za pomocą perforatora. Z czego 3 punkty są punktami ukrytymi tzn. nie są zaznaczone na mapie, a ich lokalizację (za pomocą wskazówki lub dodatkowej mapy) poznamy odwiedzając inny punkt kontrolny. 3 punkty można zdobyć za rozwiązanie zadań logicznych. Pozostałe punkty kontrolne zalicza się odpowiadając na pytanie, na które odpowiedź można znaleźć na samym punkcie kontrolnym. Brak punktów stowarzyszonych. Na trasie mogą się również pojawić zadania specjalne. Wariant budowniczego trasy ma około 25 km i niecałe 1100 m przewyższeń, natomiast bufet znajduje się w połowie trasy. (budowniczy Kamila Chrząstowska)

Trasa rodzinna - trasa piesza rekreacyjna, dedykowana rodzicom z dziećmi. Prosta nawigacja, dopuszczalne jest użycie GPSu. Długość trasy to około 10km. Kolejność zdobywania punktów dowolna. Oprócz tradycyjnych punktów z lampionami i perforatorami pojawią się zagadki, zadania logiczne, pytania wiedzowe oraz punkty ukryte. Na mecie na najmłodszych uczestników czeka zadanie specjalne. Bufet to jeden z najdalej oddalonych punktów od bazy (wspólny z TP25, nie jest obowiązkowym punktem do ukończenia trasy). / (budowniczy Kamila Chrząstowska)

Trasy rowerowe - trasy w budowie. W wariancie optymalnym 100-120 km, wymagająca fizycznie. Na TR50 do zdobycia jest część punktów z trasy długiej. Większość trasy jest przejezdna. Punkty zarówno w "CZARNEJ" klasyce czyli miejsca z historią oraz piękne widoki, jak i typowe Mordowniki czyli wąwozy, chaszcze i krzory. Nawigacja zróżnicowana: tam gdzie łatwa to może być podjazd z cyklu: "każdy umiera w samotności", a tam gdzie trudna, to o trudach zdecydują kamerdolce, gangi agresywnych kolczastych krzorów, tłuste wichrowały czy najzwyczajniejszy w świecie BRAK DRÓG i nasz ŚCIEŻKOwstręt. Liczba punktów kontrolnych około 20. Bufet wspólny z trasą TP50. (budowniczy Basia i Grzegorz Czarny)

Buy cheap web hosting service where fatcow web hosting review will give you advices and please read bluehost review for more hosting information.
Copyright © 2021 Mordownik. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Free Joomla Templates designed by Web Hosting Top